TÜ Jõgevamaa Põllumajandustootjate Liit

Tulundusühistu Jõgevamaa Põllumajandustootjate Liit on loodud 1992. aastal ning sellel on 22 era- ja juriidilisest isikust liiget, enamik neist põllumajandusettevõtted. Tulundusühistu moodustati selleks, et ühiselt müüa põllumajandussaadusi ja ühiselt osta põllumajandussisendeid.

Ühiselt ostes on võimalik välja kaubelda odavam hind ja ühiselt müües kallim hind. Kui algusaegadel väljendus liikmete ühistegevus põhiliselt väetiste ning taimekaitsevahendite ostmises, siis praegu on põhitegevuseks piimatoodangu ühine turustamine. Kusjuures tulundusühistu kaudu ei müü piima mitte ainult ühistu liikmed, vaid ka head koostööpartnerid Pärnu-, Viljandi-, Põlva-, Tartu- ja Lääne-Virumaalt. 

Ühiselt ostetakse väetisi, taimekaitsevahendeid, aga ka energiasööta nagu rapsikook ja mais. Lisaks sellele korraldab ühistu koolitusi, koolitusreise ja nõustamist ning teeb koostööd teiste piimaühistutega toodangu müügi koordineerimisel. 

Ühtekokku müüb ühistu aktsiaseltsidele Põltsamaa Meierei, Maag ja Tere kokku 35 tootja piima, mis koguseliselt moodustab 20% kogu Eestis toodetavast piimast. 

Ühistu kaugemaks eesmärgiks on ühistulise piimatööstuse rajamine või omandamine.

Koduleht: www.jptl.ee


Hakka liikmeks

Tutvu ka meie liikmeskonnaga ja saa teada, kui palju on nad liikmeks olemisega võitnud »